Albinizm w krajach Afryki - spotkanie z Mamadou Dioufem
- Instytucja:
- Fundacja Kultury bez Barier
- Miejsce:
-
kawiarnia OCHO,
02-053 Warszawa, ul. Reja 9 - Kategoria:
-
- Spotkanie
- Data:
- 01.10.2020
- Czas:
- 18:00 - 19:00
- Czas trwania:
- 1 godz.
- Typ wydarzenia:
- Stacjonarne
- Bilet:
- wydarzenie niebiletowane
- Wydarzenie dla:
-
- Dostępność wydarzenia:
-
Dyskryminacja, marginalizacja oraz mordy to rzeczywistość albinosów w wielu krajach Afryki, gdzie ich średnia długość życia wynosi około 30 lat.
Albinosi w Tanzanii nazywani są „zeru zeru”, czyli duchy. W Senegalu – „puune”. Albinizm jest chorobą genetyczną, objawia się brakiem pigmentu skóry i włosów i powoduje poważne zaburzenia widzenia. W krajach Afryki choroba ta związana jest z archaicznymi przekonaniami i uprzedzeniami, które czasami sięgają nawet do zabijania chorych. Ten straszny los wynika z zabobonów, przesądów, według których krew i narządy albinosów mają moc magiczną, i zapewniają bogactwo i sukces.
Mamadou Diouf - urodzony w Senegalu, ale mieszkający w Warszawie od 35 lat. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii, ale na co dzień zajmuje się dialogiem międzykulturowym i różnorodnością. Dyrektor programowy Fundacji „Afryka Inaczej”, muzyk. Autor kilku publikacji m.in. „Afrykański Spacerownik po Warszawie”, „Mała książka o rasizmie”.
Dojazd
Najbliższy przystanek: POMNIK LOTNIKA (około 100 metrów), RASZYŃSKA (okołoDojazd do przystanku POMNIK LOTNIKA liniami 167, 182, 187, 523.
Dojazd do przystanku RASZYŃSKA liniami 1, 7, 9, 14, 15, 25.
Linie autobusowe obsługiwane są wyłącznie przez pojazdy niskopodłogowe. Linie tramwajowe obsługiwane są pojazdami niskopodłogowymi i wysokopodłogowymi. Powrót do programu Festiwalu